Loading color scheme

Žaliuzės horizontalios

Horizontalių žaliuzių atsiradimo istorija yra labai romantiška,-tai siejama XVIII a. antroje pusėse Venecijoje gyvenusio garsaus pirklio šeimyninėmis peripetijomis.
Pirklio žmonos būta labai gražios, - o, kadangi, dienas ji leisdavo menėje prie lango laukdama grįžtančio savo vyro,- niekaip neišvengdavo praplaukiančių kanalu gondolose įkyrių vyrų žvilgsnių.
Pavyduolys pirklys pradžioje problemą bandė spręsti aklinomis langinėmis, bet , pagailėjęs visiškoje tamsoje atsidūrusios sutuoktinės, - rado kitą išeitį ,- sugalvojo žaliuzes...
Dabar ir gražuolė žmona gėrėjosi puikiais Venecijos vaizdais, - ir svetimos akys netrikdė jos ir jos šeimos ramybės..
Iki šiol Europoje tokios rūšies žaliuzes vadinamos venecijietiškomis...

Įprasta tradicines horizontalias žaliuzes tvirtinti prie sienos ar į lubas ,- bet tai patogu daryti ir tarp langų stiklų, tiesiog į lango rėmą.

Plačiau

Žaliuzės vertikalios

Vertikalių žaliuzių populiarumas yra ne atsitiktinis - jų pagalba galite patogiai reguliuoti šviesos srautą bet kurios paskirties patalpose, tuo pačiu metu jos gali atlikti ir daugelį kitų funkcijų , pavyzdžiui - atspindėti "karščio atakas" kaitrią vasaros dieną, saugoti nuo tiesioginio vandens taškymo vonios kambaryje ,- viskas priklauso nuo pasirinktos medžiagos žaliuzių juostoms.

Išsirinkti galite tekstilines, plastikines, medines, pintas iš naturalaus augalinio pluošto ar "virvelines" vertikalias žaliuzes.


Mūsų kraštuose ypač paplitusios tekstilines vertikalios žaliuzes, kurių juostoms naudojami impregnuoti, standūs audiniai, ilgai išlaikantys savo spalvines ir mechanines savybes.

Plačiau