Loading color scheme

Trumpai apie žaliuzes ir roletus

Roletai ar žaliuzės: kuriuos rinktis?

 

Prieš jus tuščias langas, kuriam reikia uždengimo. Variantų gana nedaug – tradicinės užuolaidos nuo lango viršaus iki žemės, ar kažkas šiuolaikiškesio ir ilgaamžiškesnio? Nors užuolaidoms išnykimas negresia ir negrės dar kurį laiką, daugelis renkasi roletus arba žaliuzes – naujovišką langų dangą. Kas tai? Kuo šios dvi dangos yra panašios ir kuo skiriasi?

 

 

Žaliuzės

 Žaliuzės būna net 6 rūšių:

  1. Šiuolaikiniai roletai – jų danga yra vientisas audinys.
  2. Romėniškos žaliuzės – danga yra sluoksniuotos medžiagos klostės, kurios susitraukia į viršų virvutėmis.
  3. Plisuotos žaliuzės – danga yra sulankstyta smulkia „armonikėle“, vientisa.
  4. Venecijietiškos žaliuzės – žaliuzės iš plonų juostelių, kurios gali vartytis patraukus virveles arba pasukus specialius vamzdelius
  5. Shoji japoniškos žaliuzės – iš didelių medžiagos gabalų pasiūtos žaliuzės su rėmeliais.
  6. Vertikalios žaliuzės – platesnių juostelių žaliuzės kabančios vertikaliai, o ne horizontaliai, kaip venecijietiškos.

Žaliuzės yra labai senas mechanizmas. Dar senovės Egipte faraonų kambariai turėjo žaliuzes iš nendrių, tad prieš mus yra tūkstančių metų senumo langų danga. Populiariausios pasaulyje yra venecijietiškos žaliuzės. Jos dabar gaminamos iš plastiko ir lengvųjų metalo lydinių. Seniau jos buvo gaminamos iš medienos. Dabar irgi galima rasti medinių žaliuzių, tačiau jų kaina yra didesnė, nei plastikinių.

 

Roletai

Roletų veikimo principas yra gana paprastas: ant strypo susivyniojanti danga yra ištraukiama ir suskleidžiama traukiant virvutę arba naudojant kitokį mechanizmą. Tai šiuolaikinės inžinerijos kūrinys, nors principas paimtas iš senovinių knygų ir pergamentų, kurios buvo vyniojamos prieš tūkstančius metų.
Roletai gali būti viengubi arba dvigubi – kai vienoje kasetėje įmontuojamos dvi skirtingos dangos su skirtingu šviesos pralaidumu.

Taip pat yra ir iš apačios į viršų traukiamų roletų. Kad jie laikytųsi, naudojami specialūs laikikliai.

Roletai „diena-naktis“ – jie pasiūti iš dviejų tankių medžiagų, kurios skirtingai praleidžia šviesą. Tokie roletai yra dvigubi, tad juos pastačius į tam tikrą poziciją, juostelės uždengia viena kitą ir taip reguliuojamas šviesos srautas.

Roletai stogo langams yra tokie patys, tik lango rėmo pakraščiuose fiksuojami papildomi laikymo mechanizmai, kad danga nenukristų.

Foto roletai – specialūs roletai, kurių dangos yra ne austos, o spausdintos spausdintuvu.

Kuo skiriasi roletai nuo žaliuzių?

 

Esminiai skirtumai yra vos keli:

Roleto danga yra vientisa, o žaliuzių susideda iš atskirų juostelių.

Žaliuzės paprastai gali reguliuoti į patalpą patenkančios šviesos srautą, o roletai – nelabai (išskyrus „diena-naktis“ roletus 

Roleto dangos gali būti keičiamos, o mechanizmas lieka tas pats. Tuo tarpu žaliuzės dažniausiai keičiamos su visu mechanizmu.

Skiriasi roletų ir žaliuzių valymo būdai. Roletų dangą galima nuimti ir išplauti rankomis, o žaliuzių valymas – ilgas ir kantrus darbas, nes reikia nuvalyti kiekvieną juostelę atskirai.


Roletų ir žaliuzių panašumai

Roletai ir žaliuzės gali būti išmanūs. Naujausi modeliai turi specialias mechanines pavaras, kurios pakelia ir nuleidžia roletus ar žaliuzes, reguliuoja šviesos kiekį. Visa tai valdoma ir specialiomis programėlėmis tiesiog išmaniuoju telefonu. Kol kas šis funkcija dar nauja, tad nėra plačiai paplitusi. Ją diegia išmanių namų inžinieriai, ne roletų ar žaliuzių gamintojai.

Roletai ir žaliuzės yra sukurti taip, kad ant lango nesilaikytų drėgmė, namai neprarastų šilumos. Jie skirti efektyviam namų valdymui. Deja, užuolaidos tokiu efektyvumu pasigirti negali.

Bet kokios spalvos roletai ir žaliuzės? Tikrai ne problema. Roletai iš viso gali būti spausdinami spausdintuvu, tad kiekviena lango danga gali būti unikali. Žaliuzės gali būti dažomos skirtingomis spalvomis, taip pat gali turėti tam tikrus raštus iš vienos ir kitos pusės. Tai puikus būdas paįvairinti namus. Tiesa, žaliuzes keisti kiek sudėtingiau, tačiau roletų dangas galima keisti nors ir kas metai.

Roletus ir žaliuzes pasikabinti galima ir patiems. Aišku, jei jie tinka į lango rėmą. Paprastai roletai užsakomi pagal išmatavimus, o meistrams mokama papildomai už pakabinimą. Profesionalai tai daro kur kas greičiau ir patikimiau, be to jie suteikia garantiją mechanizmams.

Ko reikia norint išsirinkti tinkamus roletus ar žaliuzes


Reikia vos penkių dalykų:

  1. Žinoti, kokiame kambaryje bus tvirtinami roletai ir žaliuzės – vonios kambaryje tinka roletai, biure – žaliuzės, stoglangiui – specialūs roletai, tualete – iš apačios pakeliami roletai ir t.t.
  2. Nuspręsti, kur bus tvirtinamas mechanizmas – ant lango rėmo, lango ertmėje, virš lango ar ant lubų virš lango.
  3. Tiksliai išsimatuoti lango aukštį ir plotį.
  4. Nuspręsti dėl valdymo mechanizmo – rankinis ar mechaninis. Jei rankinis, tai bus virvutė ar specialus pasukamas vamzdelis. Jei mechaninis, reikia suplanuoti ar bus reikalingas sieninis jungiklis ar valdymas pulteliu ar išmaniuoju telefonu.
  5. Priderinti prie esamo ar suplanuoto interjero – parinkti spalvą, tinkamą tekstūrą.

        860970075  

 

Pravartu žinoti

 Turėtų Jums praversti šie patarimai

 

Kol vieni mūsų klientai  teigia, kad pavasaris – generalinės tvarkos metas,  - kiti visgi tikina, kad išlaikyti švarius namus būtina ištisus metus.

Bet pavasaris - tur būt, pats palankiasias tam metas ...

Tai kiekvienos atsakingos, rūpestingos ir paprasčiausiai tikros šeimininkės tikslas.

Skirtingi namų kampeliai reikalauja žinių, kaip išvalyti vieną arba kitą vietą.

Štai roletų plovimas – specifinė sritis.

Taigi, žinant kaip juos reikia prižiūrėti – langų „suknelės“ visada bus švarios ir gražios.

Taigi, dalinamės patarimai kaip valyti roletus.

 

 

Reguliarus dulkių valymas

 

Reguliari roletų priežiūra padės užsitikrinti, kad jie niekada nebūtų tokios būklės, kuomet jau reiktų kreiptis į profesionalus. Šiuos dangų uždengalus, kaip ir užuolaidas, užtenka plauti kartą per pusę metų (kaip ir langus).

Aišku, kuo dažniau – tuo geriau, tačiau jeigu neturite laiko ir kantrybės – 6 mėnesiai bus tas laiko tarpas per kurį galėsite pamiršti roletus (žinoma, jeigu ant jų nepakliuvo kokių nors dėmių).

 

1.Paprasčiausiai nuo roletų pašalinti dulkes galima su specialia šluoste arba dulkių siurbliu.

Toks valymas privalo turi reguliarus ir bent jau kartą per mėnesį. Žinoma, nebūtina jų nuimti, tad ir nepervargsite.


2. Jeigu dulkių labai daug – tokiu atveju roletus nuimame. Atsargiai išrinkite visas dalis. Pirmą dulkių sluoksnį taip pat reikia šalinti su drėgna kempinėle.

Tiesa, nespauskite per daug stipriai, kadangi dulkės gali įsigerti.


3. Tuomet roletai turėtų būti mirkomi, kadangi taip pasišalins net ir dideli kiekiai dulkių. Įpilkite vandens į vonią, įmuilinkite ir įdėkite roletus.

Palaikykite valandą. Ištraukite, nubraukite dulkes ranka, išpilkite purviną vandenį ir vėl įpylus naujo – palikite mirkti.

Priklausomai nuo dulkių kiekio taip perplauti gali tekti net kelis kartus.


4. Galiausiai, nuplautus roletus išimame ir patiesiame kambaryje ant kokios nors medžiaginės skraistės.

Jie bus prisigėrę vandens ir lašės, tad žiūrėkite, kad grindys netaptų labai šlapios.


5. Dažniausiai jiems gražiai išdžiuvus iškart galime kabinti atgal į vietą. Jeigu nuvalius dulkes pamatėte kokias nors dėmes – tuomet skaitykite žemiau, kaip geriausia su jomis kovoti.

 

Tiek dieninių, tiek naktinių roletų valymas yra toks pat. Tiesa, dažniausiai dieninės būna šviesesnės, tad ir jas valyti reikia dažniau, kadangi net ir elementarus dulkių valymas gali būti labai sudėtingas procesas.

 

Nors roletų kaina nėra didelė ir nebūtų baisu seniems susidėvėjus pirkti naujus, visgi, geriau skirti daugiau priežiūros ir džiaugtis švariais langų aksesuarais.

 

Kova su pelėsiu

 

Pelėsis dažniausiai kenkia tiems roletams, kurie yra įsikūrę vonios kambaryje. Dėl nuolatinės drėgmės medžiaga po truputį pilksta ir tuo pačiu įsimeta bakterijos, kurios ilgainiui dauginasi. Pelėsį pašalinti nebus sunku, tik reikia valyti kuo skubiau, kol jis dar neįsigėrė ir neišsiplėtė.

Pati geriausia naminė pelėsio valymo priemonė – actas. Jeigu pelėsio nedaug, tokiu atveju galima jį skiesti su vandeniu ir tuomet valyti.

Kitas variantas grynu actu bandyti pašalinti svetimkūnį. Paprasčiausiai kempinėlę pamirkykite acte ir po truputį nespausdami valykite.

Jeigu niekaip nepavyksta gauti norimo rezultato – tokiu atveju siūlome pasidaryti tirpalą actas + soda. Jis dar efektyvesnis ir dar lengviau pašalins dėmes.

Įprastai neblukina medžiagos spalvos, tačiau siūloma nerizikuoti ir nuvalius greitai perskalauti vandeniu.

Ypač sudėtingas baltų roletų valymas, kadangi pelėsis palieka dėmes. Jas sumažinti galima užpylus gryno acto ir palikus ilgam laikui.

 

Išvalykite net ir riebalus

 

Jeigu vonioje roletus labiausiai gąsdina pelėsis, tai virtuvėje – riebalai. O štai riebalų šalinimas ne toks lengvas procesas, ypač jeigu dėmių labai daug ir jos yra įsisenėjusios. Jeigu kiekvieną kartą atsiradus dėmei ją greitai valysite – problemų nebus.

Na, o valyti rekomenduojama su įprastais nuriebalintojais, kurie skirti indų plovimui. Fairy – vienas iš tokių.

Riebalus valyti galima su tuo pačiu actu, kadangi jis puikiai išvalo riebalines dėmes.

Tiesa, gali tekti actą palikti ilgesniam laikui, o tai kelia grėsmę roletų medžiagos blukimui. Reikia nuolatos stebėti.

 

Skirtingos medžiagos valymas

 

Priklausomai nuo roletų medžiagos – gali būti, kad juos ir valyti teks skirtingomis priemonėmis.

Roletai dažniausiai būna: medžiaginiai, viniplasto, medienos ar plastiko, nailono ar medvilnės…

Kai kurias medžiagas galima net skalbti. Tiesa, tik tokias, kurios yra plonos medžiagos.

Šiuolaikiniai roletai dažniausiai gaminami iš storos medžiagos, yra standūs. Taigi, ir jų plovimas skalbimo mašinoje dažniausiai tiesiog neįmanomas.

 

Roletų lyginimas ?

 

Ne visi žino, todėl skubame akcentuoti, kad roletų lyginti negalima jokiu būdu, kadangi vienas lyginimas gali visiškai ir nepataisomai juos sugadinti.

Jeigu norite, kad tie išdžiūtų gražiai ir tvirtai – tokiu atveju geriausia paprasčiausiai pakabinti lauke vėjuotą dieną. Vėjas juos labai gražiai išdžiovins ir tuo pačiu išlygins.
Visgi, jeigu Jūsų roletų medžiaga yra gana plona ir susiglamžiusi – tokiu atveju rekomenduojame lyginimui nešti pas profesionalus.

Bet kuriuo atveju jie padarys geriau nei jūs.

 

Cheminis valymas

 

Galiausiai, roletus galima valyti dar profesionaliau. Siūlomas cheminis arba valymas garais.

Tiek vienas, tiek kitas būdas labai efektyvus, kadangi giliai įsiskverbia ir pašalina net sudėtingas dėmes.

Valant cheminiu būdu pas profesionalus dažniausiai užtenka vieno valymo per metus (žinoma, dulkes nuvalyti reikia reguliariai).

 

Roletai – langų puošnumo elemetai, kuriantys Jūsų kambario jaukų ir stilingą interjerą.

Jie bus ypatingai gražūs tokiu atveju, jeigu skirsite nors ir nedaug tam laiko,  - išvalysite ir sutvarkysite ...

 

 

 

Roletai - apžvalga

1. Roletų stoglangiams sistema su kreipiančiosiomis ir audinio spyruokliniu mechanizmu. Kasetė ir kreipiančiosios varžteliais pritvirtinamos prie stiklajuosčių.

Dėl kreipiančiųjų ir kasetės montavimo būdo, - roletai neturi tarpų su stoglangio mechanizmu.

Roletai yra baltos, rudos arba antracito spalvos. Be to, galima naudoti įvairios medienos  laminuotą mechanizmą.

  

2. Roletų sistema su kasete ir erdvinėmis kreipiančiosiomis, kurios maksimalus bendras plotis yra iki 230 cm. Montuojamas ant sienos, lubų ar lango įdubos metalinių spaustukų pagalba, pritvirtinant roleto apsauginį profilį. Kreipiančiosios tvirtinamos prie paviršiaus tvirtinimo kaiščiukais arba lipnia juosta. Valdoma savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutuline grandinėle arba elektrine pavara.

„Luisa“ roletų sistema sujungia didelių dydžių klasikinių sistemų ir kasetinių sistemų pranašumus. Tai idealus pasirinkimas norintiems uždengti didelius plotus ir įrengti uždengimą plačiau lango varčios.

Pasirinktiniai variantai suteikia galimybę įdiegti grandinės įtempiklį, kuris padidina saugumo lygį, ypač, kai naudotis roletais  turės galimybę ir vaikai. Taip pat galimas variantas be kreipiančiųjų.

Roletų priedai yra baltos, rudos arba antracito spalvos.

 

3. „Uni Besta“ kasetė su erdvinėmis kreipiančiosiomis, maksimalus bendras plotis yra iki 230 cm. Montuojama ant sienos, lubų ar langų  varžtelių pagalba, kreipiančiosios – dvipuse lipnia juosta.  Valdoma savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutuline grandinėle arba elektrine pavara.

Ši sistema sujungė didelių dydžių klasikinių roletų ir kasetinių roletų  sistemų pranašumus. Tai idealus pasirinkimas, kaip išspręsti dengti didelius langų plotus.

Galima naudoti žaliuzes ir  be kreipiančiųjų.

Roletų priedai yra baltos, rudos  arba antracito spalvos.

 

4. ,,UNI Besta 1“ neinvazinė roletų sistema su kasete ir erdvinėmis kreipiančiaisiomis iš aliuminio ir PVC. Kasetė ir kreipiančiosios prie lango rėmo priklijuojami dvipuse lipnia juostele. Roletas valdomas savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutulinės grandinėlės pagalba.

Pagrindinis šios sistemos privalumas yra tas, kad dėl kasetės ir kreipiančiųjų montavimo būdo - nėra jokių tarpų tarp mechanizmo ir lango. Roletas yra sumontuojamas ant lango rėmo taip, kad stiklo šviesos neribotų roleto mechanizmo elementai. Tai, be kita ko, labai palengvina langų stiklų valymą.

Gaminami baltos, rudos, antracito spalvos. Galimi ir RAL spalvų  variantai. Taip pat - ąžuolo (šviesios, auksinės, pelkėtos), raudonmedžio, riešutmedžio, vyšnios medienos spalvos.

 

5. „Besta“ aliuminio ir PVC versijų roletų sistema su kasete ir plokščiomis kreipiančiosiomis. Kasetė pritvirtinama ant lango  stiklajuostės varžteliais arba klijuojama dvipuse lipnia  juosta. Roletas valdomas savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutulinės grandinėlės pagalba.

Pagrindinis šios sistemos privalumas yra tas, kad dėl montavimo būdo roleto mechanizmas neturi jokių tarpų su lango konstrukcija. Be to, dėl modernaus ir ergonomiško dizaino žaliuzės puikiai integruojasi į lango formą.

Roletų mechanizmai yra baltos, rudos, antracito spalvos  arba anoduoti pagal RAL paletės spalvas. Gaminami ąžuolo (šviesios, auksinės, pelkėtos), raudonmedžio, riešutmedžio, vyšnios spalvų variantai

 


6. Klasikinis roletas ,,Coulisse“, kurio maksimalus bendras plotis yra iki 350 cm. Montuojamas ant sienos, lubų ar lango įdubos. Roleto šoninės rankenos tvirtinamos varžtais prie pagrindo. Roletas valdomas savaime užsirakinančiu mechanizmu,  rutulinės grandinėlės pagalba. „Coulisse“ laisvai pakabinama ritininė žaliuzė turi galimybę vynioti audinius ant trijų tipų vamzdžių (35, 42 ir 50 mm), pasirinktų pagal tenkančią apkrovą mechanizmui. Be to, sistemą galima montuoti ant dviejų tipų lentynų (55 ir 75 mm), o tai leidžia padidinti ritinio talpą ir dėl to gaminti žaliuzes iki 500 cm aukščio. „Coulisse“ pakabinama ritininių žaliuzių sistema yra puikus pasirinkimas tiems, kurie ieško galimybės uždengti didelius plotus ir montuoti už lango varčios. Pasirenkami variantai numato galimybę padaryti žaliuzę elektrinėje valdymo sistemoje (individualus įvertinimas). Roletų mechanizmai yra balti arba rudi.

 

7. Klasikinis roletas ,,Coulisse“, kurio maksimalus bendras plotis yra 230 cm. Montuojamas ant sienos, lubų ar lango įdubos. Roleto šoninės rankenos tvirtinamos varžtais prie pagrindo. Roletas valdomas savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutulinės grandinėlės pagalba.

Pagrindinis šios sistemos privalumas yra ekonomiškumas ir galimybė surinkti didelių dydžių audinius. Tai taip pat idealus pasirinkimas žaliuzėms montuoti plačiau lango varčios.

Roletai yra baltos arba rudos spalvos.

 

8. Neinvazinė roletų sistema ,,Mini Besta“ su audinio nukreipimu stygomis. Montuojamas ant lango varčios metaliniais ar plastikiniais kabliukais. Žaliuzė valdoma savaime užsirakinančiu mechanizmu, rutulinės grandinėlės pagalba. Neinvazinė roletų sistema su audinio kreipimu stygų apibrėžtoje plokštumoje.

„Mini Besta“ yra ekonomiška ir patogi sistema. Žaliuzių įrengimas nereikalauja specialių žinių ir jį gali sėkmingai atlikti klientai patys. Roleto tvirtinimas visiškai nepažeidžia lango paviršiaus. Papildomas privalumas yra greito išardymo galimybė, kuri palengvina tiek žaliuzių, tiek lango valymą.

Roletų priedai yra baltos arba rudos spalvos.