Loading color scheme

Žaliuzės horizontalios

Horizontalių žaliuzių atsiradimo istorija yra labai romantiška,-tai siejama XVIII a. antroje pusėse Venecijoje gyvenusio garsaus pirklio šeimyninėmis peripetijomis.
Pirklio žmonos būta labai gražios, - o, kadangi, dienas ji leisdavo menėje prie lango laukdama grįžtančio savo vyro,- niekaip neišvengdavo praplaukiančių kanalu gondolose įkyrių vyrų žvilgsnių.
Pavyduolys pirklys pradžioje problemą bandė spręsti aklinomis langinėmis, bet , pagailėjęs visiškoje tamsoje atsidūrusios sutuoktinės, - rado kitą išeitį ,- sugalvojo žaliuzes...
Dabar ir gražuolė žmona gėrėjosi puikiais Venecijos vaizdais, - ir svetimos akys netrikdė jos ir jos šeimos ramybės..
Iki šiol Europoje tokios rūšies žaliuzes vadinamos venecijietiškomis...

Įprasta tradicines horizontalias žaliuzes tvirtinti prie sienos ar į lubas ,- bet tai patogu daryti ir tarp langų stiklų, tiesiog į lango rėmą.


Naujos kartos mechanizmai turi ir daug naujų pranašumų ,- vietoje virvute ir lazdele valdomų , atsiradus konstrukcijai tik su grandinėle , galima daug patogiau keisti juostelių padėtį ir varstyti pačią žaliuzę.
Šių modelių mehanizmai tvirtinami dažniausiai (bet nebūtinai) ant modernaus plastikinio lango, - bet tai padaroma taip, kad lango konstrukcija visiškai nenukentėtų ,- apsieinama su keliomis mažomis skylutėmis varžteliams tik lango stiklajuostėje.

Tokios žaliuzės juostelės yra prie pat stiklo paketo ,- niekada juostelė Jums nužklius paėmus varstyti langą už rankenos , - o įtemptos mažai pastebimo valo stygos neleidžia lango varstymo metu žaliuzei blaškytis ant jo.
Žaliuzė tiesiog integruojasi į langą , negadindama jo estetinės išvaizdos.

Galime pasiūlyti įvairių konstrukcijų aliuminines ( 16, 25, 50 mm pločio daugelio spalvų juostelų ), natūralaus medžio 25 ir 50 mm keleto atspalvių horizontalias žaliuzes.