Loading color scheme

Kaip nuplauti žaliuzes

Kaip nuplauti horizontalias žaliuzes, kai ant jų susikaupia tiek daug dulkių ir purvo?

 

  

. 

Tai praktiškai pats nešvariausias ant langų esantis objektas. Jas pralenkti gali nebent tinklelis nuo vabzdžių. Kadangi horizontalūs aksesuarai turi nepaprastą konstrukciją, nuvalyti juos nėra lengva. Dažnai netgi visiškai ištiestas žaliuzes nuplauti sunku, nes jų juostos užlipa viena ant kitos.

Tad horizontalias žaliuzes galima nuplauti dviem būdais: nuėmus nuo lango arba vietoje.

Taigi,- kaip tai padaryti greitai, paprastai ir be didelių išlaidų ?

Nuimkite ir plaukite

Dažniausiai horizontalius aksesuarus prieš plovimą rekomenduojama nuimti nuo lango. Be to, jų negalima valyti neišskleistų. Žaliuzių juostos paprasčiausiai sulips tarpusavyje, o ir nuplauti viso purvo tokiu atveju tikrai nepavyks.

Prieš plovimą būtina nuimti visas plastikines sklendes, kurios yra apatinės juostelės ir karnizo priekinėje pusėje. Jeigu į vidų patenka vanduo, tai gali tapti korozijos priežastimi, ypač jeigu horizontalios žaliuzės pagamintos iš metalo.

Tik po to, kai žaliuzės visiškai išdžius, galima sklendes grąžinti atgal. Idealiu atveju pageidautina žaliuzes valyti taip, kad karnizas ir apatinė juosta visiškai nekontaktuotų su vandeniu. Norint išvalyti žaliuzių juostas, patogiausia naudotis kempine. Galima apsimauti gumines ar medvilnines buitines pirštines.

Po to žaliuzes būtina nuplauti po tekančio vandens srove. Kad nutekėtų vanduo, konstrukciją galima pakabinti vonioje.

Kai tik vanduo nutekės, žaliuzes galima pakabinti atgal ant lango. Po to jas reikia atsargiai pasukti ir nuvalyti minkšta servetėle. Būtina rinktis medžiagą be pūko.

Langus geriausia plauti po to, kai žaliuzės išdžiuvo, kadangi vandens lašai, kurie pateks ant lango, sugadins rezultatą.

Po dienos, jeigu žaliuzės visiškai nudžiuvo, reikia nuimti konstrukciją, į vietą sugrąžinti sklendes (kurios prieš tai nuplaunamos ir išdžiovinamos) ir pakabinti žaliuzes atgal.

Kai kurie specialistai rekomenduoja silikono pagrindu pagaminti tepalu sutepti mechanizmą, atsakingą už juostų sukinėjimąsi.

 

Jeigu žaliuzių nuimti negalite arba konstrukcija rekomenduoja plauti jas kabamojoje padėtyje, galima pasinaudoti keliais būdais.

Norint greitai nuplauti horizontalias juostas, prireiks šlapios kempinės, kurią reikia plauti po tekančiu vandeniu. Kai juostas baigsite plauti, reikia jas visiškai nusausinti.

Tai leis apsisaugoti nuo nutekėjimų. Dažniausiai tokį punktą galima rasti bet kurių žaliuzių instrukcijoje. Kartais darbo kokybei pagerinti galima žaliuzes iš pradžių nusiurbti siurbliu, o kai dulkes pašalinsite, galima pradėti plauti. Tai leis greitai ir veiksmingai susidoroti su užduotimi.

Jeigu vertikalių žaliuzių nuimti negalite, galima rinktis sausą valymą. Šis variantas optimaliai tinka iš audinio pagamintoms žaliuzėms. Jeigu jos labai dulkėtos, pirmiausia būtina pasidarbuoti siurbliu. Daugelis šiuolaikinių prietaisų turi specialius tam skirtus antgalius. Juos galima įsigyti ir atskirai. Jie leidžia vienu metu ir greitai valyti kelias juostas.

Šis metodas tinkamas tuomet, kai žaliuzės nėra labai purvinos. Jeigu tenka valyti pakabintas žaliuzes, galima tai daryti ir su muilo tirpalu.

Tai ne pats paprasčiausias procesas, nes dažnai reikalauja daug darbo. Muilo tirpalu reikia nuplauti abi kiekvienos juostos puses. Paskui sausu skuduru nuvalykite putų likučius ir visiškai nusausinkite paviršių.

Po to teks papildomai nuvalyti langą.

Vietoj muilo tirpalo galima naudotis langų valymui skirta priemone. Šis būdas šiek tiek greitesnis. Pakanka kelių darbui skirtų skudurų. Žaliuzes užverkite ir išpurkškite valymo priemone, paskui kiekvieną juostą nuvalykite iš viršaus į apačią. Vėliau gali tekti nuvalyti langą.

+37060970075    www.jaukuslangai.lt